Dark versionDefault version
Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiklerinize burada yanıt bulabilirsiniz

Psikoterapi nedir?

Psikoterapi, ruh sağlığı alanında yetkin kişiler tarafından gerçekleştirilen ruhsal tedavi yöntemidir. Kişinin duygu, düşünce, kişilik ve davranış örüntülerindeki problemleri çözmek amacıyla uygulanır.

Psikolog ve psikiyatrist arasındaki fark nedir?

Psikologlar üniversitelerin Fen-Edebiyat fakültesinden 4 yıllık lisans eğitimiyle mezun olurken Psikiyatristler üniversitelerin 6 yıllık Tıp fakültelerinden mezun olup ihtisas yapmaktadırlar. Psikiyatristler doktorken psikologlar uzmandır.

Psikoloğa ne zaman gitmeliyim?

Yaşamın belirli inişleri ve çıkışları vardır. Bu inişler sırasında zaman zaman sarsıcı ve baş etmesi zor süreçler yaşayabiliriz. İşlevselliğimiz azalabilir. İşte bu süreçleri en az hasarla atlatmak, mutsuzluktan kurtulmak, kaygılardan arınmak için bir psikologdan destek alabilirsiniz.

Sorunlarım ne kadar sürede çözülür?

Psikoterapi sürecinde katılım, gönüllülük, motivasyon ve beklentiler oldukça önemlidir. Sabırlı ve disiplinli terapi katılımı çözüme ulaşmada belirleyici rol üstlenmektedir. Sorunlar da çözümler de kişiye özeldir. Bu soruya en erken yanıt ilk görüşmeden sonra verilebilir.

Terapi seansları ne kadar sürer?

Terapi sürecinin verimli olabilmesi için bazı kuralların bulunması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi da verimlilik kriteri esasında süre sınırıyla konulmaktadır. Yaptığım online ve yüz yüze terapi seansları 60 dakika sürmektedir.

Gizlilik nasıl korunmaktadır?

Vermiş olduğunuz kişisel bilgiler, geçmiş öyküsü, seans içerisindeki tüm veriler & bilgiler ve web sitesi kullanımları tamamen gizlilik çerçevesinde korunmaktadır. Bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü taraflar ile paylaşılmaz. Mesleki gelişim için profesyoneller arasındaki paylaşım anlamına gelen süpervizyon kapsamındaki paylaşımlar yapılacağı zaman danışan mutlaka bilgilendirilir ve onayı alınır. Detaylı bilgi için Gizlilik Politikası'nı inceleyebilirsiniz.

Online terapi ile yüz yüze terapi arasındaki farklar nelerdir?

Yüz yüze terapi için gerekli olan hijyen ve takvim uygunluğunun sağlanamadığı durumlarda görüntülü konuşma ile online terapi yapılabilir. Bulunduğunuz ortamın sessiz ve rahat olduğunuz bir yer olması oldukça önemlidir.

Hiç tanımadığım biriyle nasıl konuşacağım?

Psikologlar, sizin hakkınızda her şeyi bilmeye yetkin ve eğitimli kişilerdir. Yargısız, koşulsuz ve kabullenici bir tutum ile iyi bir aktarım gerçekleşmesi için gerekli olan koşulları sağlamakta görevlidirler. Bu çekincenizden arınmak, terapi sürecine olan inancınıza bağlıdır.

Nasıl başlayabilirim?

Yaşamın her noktasında olduğu gibi terapi sürecinde de en zor adım başlamaktır. Ancak yaşam hareket gerektirir. Bugün siz de küçük bir adım atabilir ve randevu alarak başlayabilirsiniz.
BAŞLA

Bilgi ve Randevu Al

Some description text for this item